Konec druhého turnusu

Pátý den cyklo kempu jsme původně zamýšleli pojmout spíše odpočinkově, ale nakonec se z něj stal den s nejvíce najetými kilometry a různorodým programem.
Ráno jsme se po rozcvičce a protažení vydali podél řeky do ZOO na Hluboké. První občerstvovací zastávka byla na kanále, kde jsme snědli část svačiny, osvěžili se a užili si legraci na tamním hřišti. Z kanálu jsme pokračovali rovnou na Hlubokou. Některé děti prokázaly výbornou znalost a orientaci v ZOO a zhostily se tak role průvodců. ???
Ze ZOO jsme se vydali k Vrbenskym rybníkům. Cestou jsme si vyzkoušeli jízdu v různých terénech. Poslední kilometry jsme byli popoháněni vidinou oběda, který nás čekal v restauraci Kněžínek.
Po dobrém jídle, ke kterému většina zvolila kuřecí nugety nebo smažák, jsme pokračovali v cestě po Vrbenských rybnících. Cíl zněl jasně, koupání ve Vltavě. ?

K osvěžení jsme zvolili písečnou pláž s molem. Do vody nejdřív šli jen ti nejotužilejší, ale nakonec Vltava zlákala většinu dětí. Třešničkou na dortu bylo, když kolem projela loď a vyvolané vlny nám na chvíli daly pocit, ze jsme u moře. ?
Před třetí hodinou nastal čas nasednout zpět na kola a vydat se na poslední kilometry do klubovny, kde nás čekalo vyhodnocení cyklo kempu. Každý z nás si vedle odměn a diplomu odnesl i pamětní list s fotkou všech účastníků jako vzpomínku na společně strávený červencový týden.
Než se naše cesty rozdělily, zvládli jsme protažení, aby bylo sobotní vstávání po tolika najetých kilometrech příjemnější. ??‍♀️
Snad zase za rok… Budeme se těšit.?