Náš tým

Mgr. Kateřina Hůlková
Ředitelka Anglické zahrady

Jsem maminka tří synů, Kristiána, Valentýna, Olivera a dcery Fleur. Maminka, která nikdy nezůstala pořádně mateřské, té, které se u nás v Čechách nepochopitelně říká “dovolená”. To proto, že (skoro) stejně tak, jako miluji své děti, mám ráda svou původní profesi – novinařinu, kterou se mi nechtělo na léta opustit.

A tak logickou motivací pro otevření jesliček a školky Anglická zahrada pro mě byly (po několika letech působení v médiích) především mé děti. Přála jsem si pro ně, aby vyrůstaly v podnětném prostředí v samostatné osobnosti – proto jsme zvolili v Anglické zahradě cestu montessori výchovy. A taky jsem si přála, aby od malička spolu s češtinou nasávaly cizí jazyk, kterým se později domluví všude ve světě – a aby ho díky tomu nebraly jako “cizí”.

Po dlouhém zvažování, přemýšlení a plánování vznikla Anglická zahrada. Pomáhá zaměstnaným rodičům najít harmonii mezi rodinným a profesním životem. Tedy vytvořit to, čemu se moderně říká work-life balance. Věřím, že se nám to díky Anglické zahradě daří.

 

Mgr. Michaela Dufková
Zástupkyně ředitelky

Tým Anglické zahrady jsem rozšířila v září 2019. Ačkoliv patřím mezi „nováčky“, fungování jesliček a školky Anglická zahrada jsem sledovala od jejího vzniku, jelikož jí prošla řada dětí mých kamarádek. V roce 2016 pro mě Anglická zahrada znamenala první seznámení s metodou Montessori, která mě zaujala vedením dítěte k samostatnosti a rozvoji jeho individuality. Nespornou výhodu vidím v menších skupinkách, kde má vychovatel čas se dětem věnovat a poskytnout jim, co potřebují.

Anglická zahrada pro mě představuje možnost skloubit dvě mé záliby – administrativu a péči o děti. Budu ráda, když se na mě budou rodiče s důvěrou obracet a budu jim pomáhat nejen s provozními náležitostmi spojenými s docházkou dětí do naší školky.

 

Nela Mondeková
Průvodkyně a vedoucí dětské skupiny, plány výchovy a péče

V Anglické zahradě působím od září 2019. Jsem optimistka a nadšenkyně, která sdílí a nasává vše, co kolem sebe vidí. Vystudovala jsem obor Sociální činnost, kde jsem se každý rok účastnila povinné praxe. Práci s lidmi jsem měla vždycky moc ráda a prošla jsem si různé sociální instituce: domovy seniorů, nemocnice, kojenecké ústavy, stacionáře pro tělesně a mentálně postižené, mateřské školky, jesle a dětské skupiny.

Po ukončení studia jsem si splnila sen a odjela do USA, kde jsem se v rodině starala o čtyři děti a také tam procestovala kus světa.

V Anglické zahradě oceňuji možnost volného pobytu v přírodě, Montessori metodu a přátelskou atmosféru. Je skvělé pozorovat pokroky, které děti každý den dělají, a jsem velmi šťastná za příležitost být při tom. Největší odměnou za mou práci je, když vidím spokojené děti, které se těší do školky.

Madison Wiebe
Lektorka a anglicky mluvící průvodkyně

V Anglické zahradě pracuji od května roku 2020.

Jsem velmi nadšená pro práci s dětmi, ráda pomáhám druhým a vždy se snažím vidět ve věcech pozitiva. Narodila jsem se v Niagara Falls v Kanadě a angličtina je mým mateřským jazykem.

Do České republiky jsem přicestovala v červenci roku 2018. Plánovala jsem zůstat jen rok, ale od té doby se můj plán změnil a ráda bych se v Česku usadila na stálo.

Po mých zkušenostech s výukou angličtiny v soukromých jazykových školách a školce v Českých Budějovicích, jsem u sebe objevila nadšení pro výuku jazyka a péči o malé děti. Tehdy jsem se dozvěděla o Anglické zahradě, kde jsem dostala příležitost tyto dvě činnosti propojit.
Jsem moc ráda, že mohu být součástí úžasného kolektivu a starat se o skvělou skupinu dětí. Montessori metodu jsem si oblíbila zejména proto, že je tolik prospěšná pro vývoj dětí a podporuje jejich pokroky. Jsem šťastná, když pozoruji, jak si děti rády hrají a přitom se učí novým věcem. Moje nejoblíbenější část trávení času s dětmi je, když vidím, jak se zlepšují a zdokonalují každý den. Za tuto naplňující práci jsem velmi vděčná.

Petra Hronková
Průvodkyně

Práce v Anglické zahradě, kde působím od srpna 2020, mi přináší radost do života.

Vystudovala jsem obchodní akademii v Písku, ale již během studia jsem pochopila, že práce v kanceláři nebude nic pro mě. Láska k dětem mě přivedla na myšlenku vysokoškolského studia oboru Vychovatelství, díky němuž bych mohla pracovat v družině nebo školce. Abych se práci s dětmi mohla kvalifikovaně věnovat již po střední škole, absolvovala jsem kurz, na jehož základě jsem získala profesní kvalifikaci Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Praxi jsem vykonávala právě v Anglické zahradě, kde jsem se rozhodla zůstat.

Práce v Anglické zahradě mě velice těší. Nejen, že jsme přátelský kolektiv, ale máme zde i skvělé děti, o které je radost pečovat a pozorovat, jak se rozvíjejí.

Když jsem v kontaktu s dětmi, cítím se sama sebou. Nejvíce mě naplňuje ta upřímnost mezi námi. Děti mají čistou duši, a to je na nich to nejkrásnější.

Lucie Kajerová
Průvodkyně, plány výchovy a péče

Několik let jsem pracovala jako obchodní referentka, naposledy na obchodním oddělení Nemocnice Tábor. Mám ráda práci s lidmi, při které se nikdy nepřestáváte učit.

Po narození syna se mi svět otočil jiným směrem. Při mateřské dovolené jsem začala studovat na Teologické fakultě obor Vychovatel. To mi umožnilo začít pracovat s dětmi na profesionální úrovni. Po mateřské dovolené jsem dostala možnost připojit se k týmu Anglické zahrady, kde jsem od začátku roku 2020 pracovala na pozici Montessori metodičky.

Vždy jsem měla děti moc ráda. Se synem jsem se ještě více začala zajímat o různé metody pedagogiky. Ukázalo se, že nejbližší je mi princip Montessori, i našeho syna se snažíme vést tímto způsobem. Je úžasné pozorovat děti, jak se rozvíjí.

Když mám chvilku klidu, tak mne vždy najdete s rukama v hlíně na zahrádce nebo ve skleníku. Ráda čtu a vařím. A hraji fotbal se synem.

 

Andjela Ignjatović – Nikolić
Lektorka a anglicky mluvící průvodkyně

Narodila jsem se v jižním Srbsku, v malém městě jménem Vranje. Věnovala jsem se studiu psychologie, které jsem dokončila v roce 2013 v Niši. Během studia jsem měla příležitost pracovat s dětmi s vývojovými vadami. Po absolvování studia jsem s manželem odešla do Německa, kde jsem pracovala v inkluzivní školce, ve skupině nejmenších dětí.

V roce 2018 jsme se i s našimi dětmi přestěhovali do České republiky. Ačkoliv jsem vystudovaná psycholožka, až osobní zkušenost maminky dvou malých dětí vedla k tomu, že mnohem lépe rozumím fázím, kterými děti prochází během svého obsáhlého vývoje od narození do věku šesti let.

V době, kdy přišel čas zapojení mých dětí do kolektivu svých vrstevníků, nastalo v mém životě období hledání nové práce.

Anglickou zahradu jsem si vybrala především díky využívání Montessori principů, díky kterým děti rozvíjejí motorické i kognitivní schopnosti, poznávají své emoce a mohou projevovat svou skutečnou povahu.

Přestože pracuji v Anglické zahradě krátkou dobu, kolektiv vnímám jako velmi příjemný, trpělivý, kamarádský a vždy usměvavý.