Náš tým

Mgr. Kateřina Hůlková
Ředitelka Anglické zahrady

Jsem maminka tří synů, Kristiána, Valentýna, Olivera a dcery Fleur. Maminka, která nikdy nezůstala pořádně mateřské, té, které se u nás v Čechách nepochopitelně říká “dovolená”. To proto, že (skoro) stejně tak, jako miluji své děti, mám ráda svou původní profesi – novinařinu, kterou se mi nechtělo na léta opustit.

A tak logickou motivací pro otevření jesliček a školky Anglická zahrada pro mě byly (po několika letech působení v médiích) především mé děti. Přála jsem si pro ně, aby vyrůstaly v podnětném prostředí v samostatné osobnosti – proto jsme zvolili v Anglické zahradě cestu montessori výchovy. A taky jsem si přála, aby od malička spolu s češtinou nasávaly cizí jazyk, kterým se později domluví všude ve světě – a aby ho díky tomu nebraly jako “cizí”.

Po dlouhém zvažování, přemýšlení a plánování vznikla Anglická zahrada. Pomáhá zaměstnaným rodičům najít harmonii mezi rodinným a profesním životem. Tedy vytvořit to, čemu se moderně říká work-life balance. Věřím, že se nám to díky Anglické zahradě daří.

 

Mgr. Michaela Dufková
Zástupkyně ředitelky

Tým Anglické zahrady jsem rozšířila v září 2019. Ačkoliv patřím mezi „nováčky“, fungování jesliček a školky Anglická zahrada jsem sledovala od jejího vzniku, jelikož jí prošla řada dětí mých kamarádek. V roce 2016 pro mě Anglická zahrada znamenala první seznámení s metodou Montessori, která mě zaujala vedením dítěte k samostatnosti a rozvoji jeho individuality. Nespornou výhodu vidím v menších skupinkách, kde má vychovatel čas se dětem věnovat a poskytnout jim, co potřebují.

Anglická zahrada pro mě představuje možnost skloubit dvě mé záliby – administrativu a péči o děti. Budu ráda, když se na mě budou rodiče s důvěrou obracet a budu jim pomáhat nejen s provozními náležitostmi spojenými s docházkou dětí do naší školky.