O nás

Anglickou zahradu jsme otevřeli v září 2016. Jsme malá školka s velkým srdcem a odhodláním dát dětem vše, co je v našich silách. Být jim moudrými průvodci objevováním světa.

 

Zároveň jsme jediná školka v Českých Budějovicích s rodilým mluvčím, který děti hravou formou od útlého věku podporuje v poznávání anglického jazyka. Vzhledem k většímu počtu pedagogů máme možnost věnovat se dětem velmi individuálně a naplňovat jejich potřeby ať už jsou předškoláky nebo se teprve učí první krůčky. Naší velkou výhodou je i poloha školky blízko relaxační zóny u Malého jezu, díky které máme možnost být každý den venku v přírodě.

 

Přejete si pro své dítě péči jako v bavlnce a taková rána, kdy se do školky budou těšit?

Náš tým

Katerina_Hulkova

Kateřina Hůlková

Ředitelka Anglické zahrady

Jsem maminka čtyř synů, Kristiána, Valentýna, Olivera, Nikoly a jedné dcery, Fleur. Maminka, která nikdy nezůstala pořádně na mateřské, té, které se u nás v Čechách nepochopitelně říká “dovolená”. To proto, že (skoro) stejně tak, jako miluji své děti, mám ráda svou původní profesi – novinařinu, kterou se mi nechtělo na léta opustit.


A tak logickou motivací pro otevření jesliček a školky Anglická zahrada pro mě byly (po několika letech působení v médiích) především mé děti. Přála jsem si pro ně, aby vyrůstaly v podnětném prostředí v samostatné osobnosti – proto jsme zvolili v Anglické zahradě cestu Montessori výchovy. A taky jsem si přála, aby od malička spolu s češtinou nasávaly cizí jazyk, kterým se později domluví všude ve světě – a aby ho díky tomu nebraly jako “cizí”. I proto se v naší školce děti angličtinu učí přímo od rodilých mluvčích.


Anglická zahrada už sedmým rokem pomáhá zaměstnaným rodičům najít harmonii mezi rodinným a profesním životem. Tedy vytvořit to, čemu se říká work-life balance.

Postupně se nám pod křídly našeho neziskového spolku podařilo vybudovat čtyři dětské skupiny, ve kterých naše průvodkyně, průvodci, lektoři a lektorky pečují o děti ve věku od 18 měsíců do sedmi let.


Moje work-life balance se sice občas mění na “krev, pot a slzy”, ale protože ke mně pořád nezastavitelně přichází nápady, jak rodičům ještě víc usnadnit jejich těžký job s výchovou dětí, náš spolek se rozrůstá o další služby.


Pro starší děti tak přibyly letní příměstské tábory na kolech pod jménem Cyklo kemp Budějovice.


Do školního roku 2024/25 chystáme start malé komunitní školy, která naváže na náš úspěšný dvojjazyčný koncept a zároveň bude odpovědí na častou otázku rodičů našich předškoláků: “Jakou školu máme teď vybrat, aby nepřišel o to, co se u vás naučil?”

Naline Mandin copy

Naline Mandine

Vedoucí průvodkyně a lektorka angličtiny (U Trojice)

Přeneste se do země krásných bílých pláží a azurového moře, kde jsou lidé navzdory těžkému životu velmi milí, usměvaví a šťastní. Možná mezi nimi potkáte i Naline. Klidnou, vyrovnanou a pozitivní osobu s na první pohled jasnou vizí.

 

Naline se před třemi lety rozhodla odletět z Manily do České republiky, aby mohla vzdělávat české děti a finančně pomoci své rodině. Je tady velmi šťastná! Krom dětí také miluje psy a společnost jí dělá její kříženec Jacka Russella.

 

Na Filipínách vystudovala učitelství a české děti ji prý fascinují pro svou neskutečnou bystrost. Protože je na svou zemi velmi hrdá, její vizí je více přiblížit Filipíny lidem v České republice. Vedle práce ve školce se této vize drží a umí vyřešit zajištění ubytování, dlouhodobého pronájmu nebo koupi nemovitosti.

 

Krom pedagogiky má základy i v oblasti výživy a dietologie. Je nám velkou ctí, že máme v našem týmu někoho, jako je Naline a že naše činnost může podporovat i jednu laskavou rodinu na opačném konci světa.

Bc. Marie Egnerová

Asistentka průvodců

Maruška má vystudovanou Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pracuje mimo jiné také jako lektorka anglického jazyka v mateřských školách. Dlouhou dobu se věnovala sportovní gymnastice a často jezdila jako vedoucí na dětské tábory.

 

“Vždy mě fascinovalo sledovat, jak se děti učí novým věcem a poznávají svět. Vidět, jak postupně zlepšují své schopnosti a chápají čím dál více souvislostí, mi dělá ohromnou radost. To je také mou největší motivací pro práci s nimi. Jsem zastáncem toho, aby byla angličtina dětem předávána již od brzkého věku, a přesně to jim Anglická zahrada umožňuje.”

Veronika Staňková copy

Veronika Staňková

Asistentka průvodců

Verča má vystudovanou Střední pedagogickou školu v Prachaticích. Po střední škole odcestovala na rok do Anglie, kde navštěvovala University of Worcester. Nyní studuje Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, obor Anglický jazyk a Český jazyk se zaměřením na vzdělávání pro SŠ.

 

“Práce s dětmi je pro mě moc naplňující. Vnímám jako velký dar mít možnost pracovat s dětmi, a zároveň jsem si vědoma zodpovědnosti, kterou při doprovázení dětských kroků mám. Snažím se vytvářet prostředí podnětné, hravé a plné lásky a spokojenosti, a pevně věřím, že se v něm cítí příjemně.”

grace

Gloria Grace

Průvodkyně a lektorka angličtiny

Gloria vyrůstala v rodině, kde jí byly tři jazyky rodnými: angličtina, ruština a čeština. Zkušenosti pro práci s dětmi získala skrze vedení dětí na táborech, hlídání a doučováním angličtiny. Nyní studuje Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, obor učitelství pro mateřské školy.

 

“Práce s dětmi mě lákala už odmalička. Inspiruje a zároveň ve mě probouzí pocit zodpovědnosti to, s jakým nadšením se děti učí vše, co dělají dospělí, jejich zvědavost a radost. Protože jsou tak dobrými pozorovateli, je tolik důležité být jim dobrým příkladem. Klíčem k mé práci jsou propojení a vztahy s každým z dětí a jeho rodinou. Jedině tak jsem si jistá, že na jejich život mám smysluplný vliv.”

 

“ I have been drawn to working with children since I was little. Seeing how eager they are to learn everything we do, their curiosity and joy, inspires me but also assures me of the responsibility I have. It is important to set a good example for them, knowing they observe everything. The connections and relationships formed with each child and their families provide a sense of purpose, knowing that I can make a meaningful impact on their lives. “

zlata

Zlata Marková

DS Tylova mladší

Jsem maminkou syna, kterému je nyní již šest let. S Anglickou zahradou jsem se seznámila formou recenzí od maminek z okolí, které vybíraly i z jiných dětských skupinek a právě anglická zahrada je zaujala nejvíce. Syn byl ve školce spokojený, byla možná pozvolnější aklimatizace dítěte i moje. Když jsem se rozhodovala po mateřské dovolené, kde bych chtěla pravovat, tak práce s dětmi právě v této dětské skupině byla ne jednou z možností, ale neuměla jsem si představit smysluplnější práci, než je práce s dětmi a koncept školky se mi velmi líbil. Montessori přístup je pro mě zajímavý v tom, že se děti cítí být součástí, brzy jsou samostatnější a především je to baví.

Kamila Štindlová copy

Kamila Štindlová

Zástupkyně ředitelky

Seznamte se s naší Kamilou 🍀 Vyzařuje z ní neuvěřitelný klid a jasno. Předává celému týmu v Anglické zahradě své znalosti ohledně Montessori pedagogiky tak, aby ji všichni průvodci aplikovali správně.

Z jakých kurzů sama čerpá? 🎓 kurz Montessori pro děti od narození do 6 let 🎓 kurz Montessori terapie od Lore Anderlik 🎓 trénink metody: Feuersteinovo instrumentální obohacení

Ve volném čase se věnuje její vášni – patchworku. Aktuálně zastává komunikaci s rodiči, administrativu a potkat se s ní můžete na pobočce v Komenského nebo U Trojice ❤️

Jan Humhal copy

Jan Humhal

Průvodce, supervize a mentoring průvodců

Honza je už na první pohled pohodář s nadáním pro vymýšlení spontánních aktivit. Má cit pro hudbu i pro přírodu a nikdy nezkazí žádnou srandu!

 

Byl vždy obklopen dětmi. Dělal dobrovolného hasiče a jezdil na dětské tábory jako vedoucí. Absolvoval kurz chůvy v dětské skupině. Velmi se nadchl pro rozvíjení znalostí v Montessori pedagogice, a proto má za sebou už řadu kurzů a i nadále se vzdělává. Brzy ho čeká zakončení diplomového kurzu Montessori pro věk 0-3 ve společnosti Montessori ČR akreditovaného MŠMT.

 

“Hledání nových cest a pohledů na svět je zajímavá zkušenost. Práce průvodce dává mému životu smysl a ukazuje mi, že i to, co jsem myslel, že vím, je úplně jinak.”

 

Honzu budete potkávat v dětské skupině Komenského ❤️

Stephen Ballyntyne copy

Stephen Ballantyne

průvodce, lektor angličtiny

Ilona Logina copy

Ilona Logina

Průvodkyně v dětské skupině Tylova

Ilča získala vzdělání potřebné pro práci v Anglické zahradě v rámci rekvalifikační kurzu chůvy pro děti v dětské skupině. Hned po střední škole se rozhodla rozšířit si obzory a odcestovala do Ameriky jako au-pair, kde se starala o děti různých věkových kategorií.

 

“Už od malička jsem si přála pracovat s dětmi. My, dospělí, jim můžeme darovat to nejlepší z nás a oni nám pro změnu vrací vzpomínky na to, jak kouzelný je být dítětem – a to je to, co na tom miluji nejvíce. Líbí se mi, když můžu být důvodem, proč se děti smějí, pomáhat jim a něco nového je přiučit!”

Ladislav Hlásek copy

Ladislav Hlásek

Průvodce v dětské skupině U Trojice

Láďa se po letech ve stavebních a strojírenských oborech rozhodl k zásadní kariérní změně. Péče o malého syna a další okolnosti ho přivedly k profesi průvodce v naší školce, kde se nadchl pro Montessori pedagogiku. 

 

S kvalifikací certifikované chůvy se nyní stará o děti v pobočce Anglické zahrady U Trojice.

BRENNAN

Brennan

Průvodce a lektor angličtiny

Brennan was born and raised in the San Francisco Bay Area in California. From an early age he developed talents as an actor and musician, studying and performing in school and then performed professionally around San Francisco and Los Angeles. Later, he travelled to Europe and eventually settled in Cesky Krumlov. He taught English privately and for two language schools for over 10 years, and now is excited to expand his experience as a teacher by learning the Montessori concepts at Anglicka Zahrada. He likes to spend his free time hiking and exploring the forests and hills of South Bohemia with his amazing dog, named Luka.

vbalantyne

Veronika Ballantyne

Lektor – mladší oddělení Tylova

Ve 23 letech jsem odešla do Velké Británie, kde jsem 15 let pracovala jako soukromá chůva v rodinách a při studiu předškolní pedagogiky na Roehamptonske univerzitě v Londýně, jsem vykonávala svoji praxi v Montessori školce, kterou navštěvoval i můj syn. Při mém působení v Londýně jsem i složila Cambridgské zkoušky z Angličtiny- úroveň C2. Po mnohaleté zkušenosti a praxi s dětmi jsem se, po návratu do Čech, chtěla obohatit právě Montessori pedagogikou, jejíž vliv mi rozšiřuje obzory a je pro mne přínosem. Děti mi svým nadšením a obrovským srdcem každý den vykouzlí úsměv na tváři a zároveň mě spontánními situacemi učí laskavosti, trpělivosti i faktu, že vše se dá vyřešit tak, aby to bylo přínosné nejen pro děti, ale i pro mě. Momentálně se věnuji studiu předškolní pedagogiky v Obratani a rozšiřuji si tak znalosti z absolvovaných kurzů pro Chůvy v dětské skupině a Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky. V blízké budoucnosti bych se ráda zúsčastnila i akreditovaných Montessori kurzů. Ve volném čase se věnuji svému synovi a rodině, sportům, čtení, cestovaní a anglické historické literatuře.