O nás

Anglickou zahradu jsme otevřeli v září 2016. Jsme malá školka s velkým srdcem a odhodláním dát dětem vše, co je v našich silách. Být jim moudrými průvodci objevováním světa.

 

Zároveň jsme jediná školka v Českých Budějovicích s rodilým mluvčím, který děti hravou formou od útlého věku podporuje v poznávání anglického jazyka. Vzhledem k většímu počtu pedagogů máme možnost věnovat se dětem velmi individuálně a naplňovat jejich potřeby ať už jsou předškoláky nebo se teprve učí první krůčky. Naší velkou výhodou je i poloha školky blízko relaxační zóny u Malého jezu, díky které máme možnost být každý den venku v přírodě.

 

Přejete si pro své dítě péči jako v bavlnce a taková rána, kdy se do školky budou těšit?

Náš tým

Katerina_Hulkova

Kateřina Hůlková

Ředitelka Anglické zahrady

Jsem maminka čtyř synů, Kristiána, Valentýna, Olivera, Nikoly a jedné dcery, Fleur. Maminka, která nikdy nezůstala pořádně na mateřské, té, které se u nás v Čechách nepochopitelně říká “dovolená”. To proto, že (skoro) stejně tak, jako miluji své děti, mám ráda svou původní profesi – novinařinu, kterou se mi nechtělo na léta opustit.


A tak logickou motivací pro otevření jesliček a školky Anglická zahrada pro mě byly (po několika letech působení v médiích) především mé děti. Přála jsem si pro ně, aby vyrůstaly v podnětném prostředí v samostatné osobnosti – proto jsme zvolili v Anglické zahradě cestu Montessori výchovy. A taky jsem si přála, aby od malička spolu s češtinou nasávaly cizí jazyk, kterým se později domluví všude ve světě – a aby ho díky tomu nebraly jako “cizí”. I proto se v naší školce děti angličtinu učí přímo od rodilých mluvčích.


Anglická zahrada už sedmým rokem pomáhá zaměstnaným rodičům najít harmonii mezi rodinným a profesním životem. Tedy vytvořit to, čemu se říká work-life balance.

Postupně se nám pod křídly našeho neziskového spolku podařilo vybudovat čtyři dětské skupiny, ve kterých naše průvodkyně, průvodci, lektoři a lektorky pečují o děti ve věku od 18 měsíců do sedmi let.


Moje work-life balance se sice občas mění na “krev, pot a slzy”, ale protože ke mně pořád nezastavitelně přichází nápady, jak rodičům ještě víc usnadnit jejich těžký job s výchovou dětí, náš spolek se rozrůstá o další služby.


Pro starší děti tak přibyly letní příměstské tábory na kolech pod jménem Cyklo kemp Budějovice.


Do školního roku 2024/25 chystáme start malé komunitní školy, která naváže na náš úspěšný dvojjazyčný koncept a zároveň bude odpovědí na častou otázku rodičů našich předškoláků: “Jakou školu máme teď vybrat, aby nepřišel o to, co se u vás naučil?”

Naline Mandin copy

Naline Mandine

Vedoucí průvodkyně a lektorka angličtiny (U Trojice)

Přeneste se do země krásných bílých pláží a azurového moře, kde jsou lidé navzdory těžkému životu velmi milí, usměvaví a šťastní. Možná mezi nimi potkáte i Naline. Klidnou, vyrovnanou a pozitivní osobu s na první pohled jasnou vizí.

 

Naline se před třemi lety rozhodla odletět z Manily do České republiky, aby mohla vzdělávat české děti a finančně pomoci své rodině. Je tady velmi šťastná! Krom dětí také miluje psy a společnost jí dělá její kříženec Jacka Russella.

 

Na Filipínách vystudovala učitelství a české děti ji prý fascinují pro svou neskutečnou bystrost. Protože je na svou zemi velmi hrdá, její vizí je více přiblížit Filipíny lidem v České republice. Vedle práce ve školce se této vize drží a umí vyřešit zajištění ubytování, dlouhodobého pronájmu nebo koupi nemovitosti.

 

Krom pedagogiky má základy i v oblasti výživy a dietologie. Je nám velkou ctí, že máme v našem týmu někoho, jako je Naline a že naše činnost může podporovat i jednu laskavou rodinu na opačném konci světa.

Bc. Marie Egnerová

Asistentka průvodců

Maruška má vystudovanou Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pracuje mimo jiné také jako lektorka anglického jazyka v mateřských školách. Dlouhou dobu se věnovala sportovní gymnastice a často jezdila jako vedoucí na dětské tábory.

 

“Vždy mě fascinovalo sledovat, jak se děti učí novým věcem a poznávají svět. Vidět, jak postupně zlepšují své schopnosti a chápají čím dál více souvislostí, mi dělá ohromnou radost. To je také mou největší motivací pro práci s nimi. Jsem zastáncem toho, aby byla angličtina dětem předávána již od brzkého věku, a přesně to jim Anglická zahrada umožňuje.”

Veronika Staňková copy

Veronika Staňková

Asistentka průvodců

Verča má vystudovanou Střední pedagogickou školu v Prachaticích. Po střední škole odcestovala na rok do Anglie, kde navštěvovala University of Worcester. Nyní studuje Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, obor Anglický jazyk a Český jazyk se zaměřením na vzdělávání pro SŠ.

 

“Práce s dětmi je pro mě moc naplňující. Vnímám jako velký dar mít možnost pracovat s dětmi, a zároveň jsem si vědoma zodpovědnosti, kterou při doprovázení dětských kroků mám. Snažím se vytvářet prostředí podnětné, hravé a plné lásky a spokojenosti, a pevně věřím, že se v něm cítí příjemně.”

grace

Gloria Grace

Průvodkyně a lektorka angličtiny

Gloria vyrůstala v rodině, kde jí byly tři jazyky rodnými: angličtina, ruština a čeština. Zkušenosti pro práci s dětmi získala skrze vedení dětí na táborech, hlídání a doučováním angličtiny. Nyní studuje Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, obor učitelství pro mateřské školy.

 

“Práce s dětmi mě lákala už odmalička. Inspiruje a zároveň ve mě probouzí pocit zodpovědnosti to, s jakým nadšením se děti učí vše, co dělají dospělí, jejich zvědavost a radost. Protože jsou tak dobrými pozorovateli, je tolik důležité být jim dobrým příkladem. Klíčem k mé práci jsou propojení a vztahy s každým z dětí a jeho rodinou. Jedině tak jsem si jistá, že na jejich život mám smysluplný vliv.”

 

“ I have been drawn to working with children since I was little. Seeing how eager they are to learn everything we do, their curiosity and joy, inspires me but also assures me of the responsibility I have. It is important to set a good example for them, knowing they observe everything. The connections and relationships formed with each child and their families provide a sense of purpose, knowing that I can make a meaningful impact on their lives. “

Kamila Štindlová copy

Kamila Štindlová

Zástupkyně ředitelky

Seznamte se s naší Kamilou 🍀 Vyzařuje z ní neuvěřitelný klid a jasno. Předává celému týmu v Anglické zahradě své znalosti ohledně Montessori pedagogiky tak, aby ji všichni průvodci aplikovali správně.

Z jakých kurzů sama čerpá? 🎓 kurz Montessori pro děti od narození do 6 let 🎓 kurz Montessori terapie od Lore Anderlik 🎓 trénink metody: Feuersteinovo instrumentální obohacení

Ve volném čase se věnuje její vášni – patchworku. Aktuálně zastává komunikaci s rodiči, administrativu a potkat se s ní můžete na pobočce v Komenského nebo U Trojice ❤️

Jan Humhal copy

Jan Humhal

Průvodce, supervize a mentoring průvodců

Honza je už na první pohled pohodář s nadáním pro vymýšlení spontánních aktivit. Má cit pro hudbu i pro přírodu a nikdy nezkazí žádnou srandu!

 

Byl vždy obklopen dětmi. Dělal dobrovolného hasiče a jezdil na dětské tábory jako vedoucí. Absolvoval kurz chůvy v dětské skupině. Velmi se nadchl pro rozvíjení znalostí v Montessori pedagogice, a proto má za sebou už řadu kurzů a i nadále se vzdělává. Brzy ho čeká zakončení diplomového kurzu Montessori pro věk 0-3 ve společnosti Montessori ČR akreditovaného MŠMT.

 

“Hledání nových cest a pohledů na svět je zajímavá zkušenost. Práce průvodce dává mému životu smysl a ukazuje mi, že i to, co jsem myslel, že vím, je úplně jinak.”

 

Honzu budete potkávat v dětské skupině Komenského ❤️

Stephen Ballyntyne copy

Stephen Ballantyne

průvodce, lektor angličtiny

Ilona Logina copy

Ilona Logina

Průvodkyně v dětské skupině Tylova

Ilča získala vzdělání potřebné pro práci v Anglické zahradě v rámci rekvalifikační kurzu chůvy pro děti v dětské skupině. Hned po střední škole se rozhodla rozšířit si obzory a odcestovala do Ameriky jako au-pair, kde se starala o děti různých věkových kategorií.

 

“Už od malička jsem si přála pracovat s dětmi. My, dospělí, jim můžeme darovat to nejlepší z nás a oni nám pro změnu vrací vzpomínky na to, jak kouzelný je být dítětem – a to je to, co na tom miluji nejvíce. Líbí se mi, když můžu být důvodem, proč se děti smějí, pomáhat jim a něco nového je přiučit!”

Ladislav Hlásek copy

Ladislav Hlásek

Průvodce v dětské skupině U Trojice

Láďa se po letech ve stavebních a strojírenských oborech rozhodl k zásadní kariérní změně. Péče o malého syna a další okolnosti ho přivedly k profesi průvodce v naší školce, kde se nadchl pro Montessori pedagogiku. 

 

S kvalifikací certifikované chůvy se nyní stará o děti v pobočce Anglické zahrady U Trojice.